Czy wiesz, co głównie wpływa na trwałość i bezawaryjność systemów chłodzących? Jakość montażu klimatyzatora. Niestety znaczna część urządzeń nie jest montowana poprawnie, o czy właściciele w skrajnych sytuacjach przekonują się chwilę po upływie gwarancji. A momentów, w których można popełnić błąd, jest mnóstwo…

Brak szczelności układu chłodniczego

Jeśli instalator nie zapewni całkowitej szczelności układu chłodniczego klimatyzatora, czynnik chłodniczy będzie się stopniowo ulatniał. Tego jednak jako zwykły użytkownik nie zobaczysz od razu. Dopiero po kilkunastu lub kilkudziesięciu miesiącach poczujesz, że urządzenie słabo chłodzi lub dochodzi do pierwszych awarii. W międzyczasie będziesz także płacić podwyższone rachunki za energię.

Instalacja skroplinowa – co może pójść nie tak?

Problemy mogą się także pojawić, jeśli choć niewielki fragment instalacji skroplinowej będzie zamontowany „pod górkę”. Tego absolutnie nie można robić! Taki błąd powoduje zapowietrzanie urządzenia, ponieważ ciecz nie będzie miała możliwości poprawnie odpływać. Przy niewłaściwym montażu instalacji skroplinowej może się także okazać, że po pewnym czasie w Twoim domu lub mieszkaniu zacznie pojawiać się nieprzyjemny zapach. Dzieje się tak wówczas, kiedy fachowiec nie wykona syfonu przy połączeniu z kanalizacją.

Montaż klimatyzatora a ciśnienie

Pierwsze uruchomienie klimatyzatora powinno się odbywać zawsze pod okiem instalatora. Nawet jeśli fachowiec bardzo się śpieszy. Po rozruchu konieczna jest także kontrola ciśnienia. Pominięcie tego kroku może skończyć się nieprawidłową pracą całego urządzenia.

Klimatyzatory Warszawa montaż – jak nie dać się naciągnąć?

Jako zwykły użytkownik, możesz nie znać wszystkich niuansów związanych z klimatyzatorami. W końcu po to zatrudniasz fachowca, aby nie martwić się tym, czy urządzenie zostanie zamontowane poprawnie. Choć nie mamy wpływu na to, jak wygląda cały rynek instalacji systemów chłodzących, to dbamy o to, aby w Cold Klim wszystko działało, jak należy. Umów się na niezobowiązującą rozmowę i sprawdź nas!