Wciąż pojawiają się opinie, jakoby klimatyzacja miała powodować choroby. Czy jest to możliwe? Oczywiście, że tak. Podobnie jak komputer czy rower treningowy. Wiele nieprawidłowo używanych urządzeń może mieć negatywny wpływ na zdrowie. Jeśli jednak dowiesz się, jak właściwie korzystać z klimatyzacji, szybko okaże się, że nie tylko Ci nie zaszkodzi, ale będzie mieć świetny wpływ na Twoje samopoczucie i ogólny dobrostan.

Dlaczego klimatyzacja może szkodzić?

Każda klimatyzacja powinna być czyszczona co najmniej raz do roku. W miastach z wątpliwej jakości powietrzem, takich jak Warszawa, zaleca się przeprowadzenie serwisu nawet co sześć miesięcy. Dlaczego? W urządzeniu, które nieustanie filtruje powietrze, panują doskonałe warunki do namnażania się grzybów i pleśni. Ich regularne wdychanie w dłuższej perspektywie może prowadzić do chorób.

Klimatyzacja może także szkodzić, jeśli zdecydujesz się ustawić zbyt niską temperaturę. Różnica pomiędzy mieszkaniem a otoczeniem nie powinna być większa niż 6 stopni Celsjusza. W przeciwnym wypadku nietrudno o przeziębienie.

Prawdopodobieństwo wystąpienia kataru, bólu gardła lub głowy zwiększa się także, jeśli zdecydujesz się skierować strumień zimnego powietrza wprost na siebie. W upalne dni brzmi kusząco, prawda? Zdecydowanie jednak lepiej unikać nadmiernego wychłodzenia organizmu.

Jak korzystać z klimatyzacji bez obaw o zdrowie?

Klimatyzacji w Warszawie nie musisz się bać, jeśli:

  • zadbasz o regularny serwis i czyszczenie urządzenia (co najmniej raz do roku),
  • zrezygnujesz z ustawiania zbyt niskiej temperatury,
  • nie skierujesz zimnego strumienia powietrza wprost na siebie.

Klimatyzacja Warszawa – niezastąpiona w walce o zdrowie

Okazuje się, że odpowiednio używana klimatyzacja nie tylko nie szkodzi, ale także może wspierać zdrowie. Przede wszystkim będzie dbać o Twoje dobre samopoczucie podczas upalnych dni. Ponadto każde urządzenie ma filtr, dzięki któremu eliminuje zanieczyszczenia z powietrza, m.in. kurz, pył i roztocza. A tych nie brakuje – szczególnie w Warszawie. W praktyce więc montaż klimatyzacji może okazać się strzałem w dziesiątkę dla Twojego zdrowia.