W dużych miastach, takich jak Warszawa, w powietrzu cały czas unosi się mnóstwo zanieczyszczeń, grzybów i bakterii. Jeśli nie chcesz, aby osiadały w Twoim domu lub mieszkaniu, konieczne jest wykonywanie serwisu klimatyzacji co najmniej dwa razy do roku. Sprawdź, jak wygląda ten proces.

Czyszczenie jednostki wewnętrznej

Serwis klimatyzacji w Warszawie składa się z trzech głównych etapów. Kolejność poszczególnych prac zależy od rodzaju sprzętu oraz specjalisty. Od czego zazwyczaj się zaczyna? Od otwarcia panelu urządzenia. To pozwala dostać się do części, które znajdują się w środku. Następnie dokładnie czyści się filtry, tacę i rurkę skroplin, wentylator, lamele oraz obudowę.

Do czyszczenia wykorzystuje się środki grzybobójcze, pleśniobójcze, bakteriobójcze i dezynfekujące. Preparaty są przeznaczone do użytku w mieszkaniach, dlatego nie musisz martwić się o zdrowie swoje oraz najbliższych.

Czyszczenie jednostki zewnętrznej

W trakcie czyszczenia jednostki zewnętrznej specjalista zajmuje się wymiennikiem, wentylatorem oraz chłodnicą. Jest to etap kluczowy dla poprawnego działania klimatyzacji, ponieważ ten fragment urządzenia, jak sama nazwa wskazuje, znajduje się na zewnątrz budynku. Ma więc kontakt ze wszystkimi warszawskimi zanieczyszczeniami, a tych niestety nie brakuje.

Serwis klimatyzacji Warszawa – działanie urządzenia

Aby klimatyzacja długo i sprawnie Ci służyła, konieczne jest także sprawdzenie działania urządzenia. W tym celu specjalista przygląda się szczegółowo funkcjom sprzętu. Kontroluje stan czynnika chłodzącego, którego wyciek może być szkodliwy. Zwraca także uwagę na połączenia elektryczne oraz drożność wszystkich kanałów. Na koniec sprawdza, czy urządzenie w dalszym ciągu jest stabilnie przymocowane do podłoża.

Serwis klimatyzacji w Warszawie można przeprowadzić samodzielnie. Cały proces wymaga jednak posiadania odpowiednich preparatów i pamiętania o wielu niuansach. Jeśli chcesz mieć pewność, że wszystko zostało wykonane poprawnie, skontaktuj się z nami!