Kiedy żar przestaje lać się z nieba, wiele osób zapomina o klimatyzacji. Nad Warszawą pojawiają się chmury, dlatego częściej myśli się o ogrzewaniu niż chłodzeniu. Też tak masz? A co, jeśli powiemy Ci, że teraz jest najlepszy moment na to, aby zadbać o swój komfort kolejnego lata?

Czy można zamontować klimatyzację zimą?

Oczywiście, że tak! Większość osób myśli o klimatyzacji podczas letnich miesięcy i jest to zupełnie zrozumiałe. Warto jednak wiedzieć, że zima jest doskonałą porą do instalacji urządzenia chłodzącego. Montaż zazwyczaj nie wymaga skomplikowanych remontów, dlatego niskie temperatury nie mają wpływu na skuteczność przedsięwzięcia.

Wyjątkiem są opady deszczu, jednak te zdarzają się również w lipcu czy sierpniu. Do montażu klimatyzacji niezbędne jest m.in. podpięcie agregatu do instalacji elektrycznej, co wymaga suchego powietrza. Dobry specjalista z pewnością jednak tak pokieruje swoją pracą, że będzie w stanie wykonać instalację nawet w listopadzie czy grudniu.

Montaż klimatyzacji zimą Warszawa – zalety i wady

Zapewne chcesz mieć pełen obraz sytuacji, dlatego sprawdźmy, jakie wady i zalety ma montaż klimatyzacji zimą w Warszawie. Zacznijmy pozytywnie, czyli od zalet. Przede wszystkim na instalację urządzenia podczas zimowych miesięcy nie trzeba długo czekać. Wówczas już niewiele osób myśli o upałach, dlatego specjaliści szybko znajdują wolne terminy. Często są w stanie wykonać także usługę taniej ze względu na małą liczbę zleceń (i to nawet ci najlepsi!). Zaoszczędzić możesz również na zakupie samej klimatyzacji – poza sezonem sprzedawcy są w stanie zaoferować bardzo korzystne warunki, byleby tylko urządzenie nie zalegało im na magazynie.

A wady? Oczywiście też istnieją. O najważniejszej z nich już wspomnieliśmy – są to opady deszczu. Na szczęście nie trwają one wiecznie. Minusem jest także czas instalacji. Podczas montażu konieczne jest odparowanie wilgoci z instalacji, a przy niższej temperaturze trwa to dłużej.

Na szczęście w Cold Klim z łatwością radzimy sobie z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Jeśli myślisz o klimatyzacji, zimowe miesiące to najlepszy moment, aby się do nas zgłosić.