Rozpływając się podczas upałów w swoim warszawskim mieszkaniu, wpadasz na genialny pomysł: „Zamontuję sobie klimatyzację!”. Wyszukujesz najlepsze urządzenie, zamawiasz ekipę i… klops. Nie masz pozwolenia. A niestety musisz. Sprawdź, co zrobić, aby nie dać się zaskoczyć.

Wniosek o montaż klimatyzacji w Warszawie – od czego zacząć?

Każdy, kto chce zamontować sobie klimatyzację składającą się z jednostki wewnętrznej i zewnętrznej, musi uzyskać zgodę zarządcy budynku. Ty również. Zanim jednak zaczniesz przygotowywać wniosek, przeczytaj regulamin spółdzielni lub wspólnoty mieszkaniowej. Całkiem możliwe, że znajdziesz tam szczegółowe przepisy dotyczące montażu klimatyzacji, specyfikacji urządzenia, dodatkowe wymagane dokumenty, a nawet… gotowy wniosek. Co natomiast warto zrobić, jeśli nie będzie w nim żadnej z tych informacji? Umów się na rozmowę z administratorem budynku i dopytaj o szczegóły. To pozwoli Ci oszczędzić mnóstwo czasu.

Jak napisać wniosek o montaż klimatyzacji?

Po przeczytaniu regulaminu lub rozmowie z właścicielem budynku powinieneś/aś wiedzieć, co zawrzeć we wniosku o montaż klimatyzacji. Pamiętaj o tym, że każdy zarządca może mieć swoje własne wymagania. Najczęściej w takim dokumencie pojawia się:

  • imię, nazwisko, adres i dane kontaktowe osoby, która chce zamontować klimatyzację,
  • miejsce i data,
  • nazwa i adres spółdzielni lub wspólnoty mieszkaniowej,
  • parametry klimatyzatora (m.in. firma, model, typ, atesty, wymiary, waga, zasilanie, moc, poziom emitowanego hałasu),
  • szkic pokazujący lokalizację klimatyzatora względem budynku,
  • zgoda sąsiadów,
  • podpis osoby składającej wniosek.

Montaż klimatyzacji Warszawa – czy mogą Ci odmówić?

Niestety tak. Powodem najczęściej jest źle sporządzony wniosek. Z odmową trzeba się także liczyć wówczas, jeśli klimatyzator nie będzie spełniał wymogów spółdzielni/wspólnoty lub zechcesz go umieścić w nieodpowiednim miejscu.

Chcesz zmaksymalizować szansę na uzyskanie pozytywnej odpowiedzi? Porozmawiajmy, co możemy zrobić!