Temperatury z roku na rok ciągle rosną. Choć dużo się mówi o ekologii czy efekcie cieplarnianym, to niestety na razie konkluzja jest bardzo smutna – każdy musi zadbać sam o siebie. Dlatego oddajemy w Twoje ręce kolejny artykuł, z którego tym razem dowiesz się, gdzie zamontować klimatyzację, dzięki której będziesz w stanie przetrwać kolejne lato w Warszawie.

Z czego składa się klimatyzacja?

Na początek trochę teorii. Każda klimatyzacja składa się z wielu podzespołów i części, których znajomość na szczęście można pozostawić specjalistom. Dla Ciebie ważne jest to, abyś wiedział/a o istnieniu jednostki zewnętrznej i wewnętrznej.

Jednostka zewnętrzna klimatyzacji to część urządzenia, którą montuje się poza mieszkaniem. Dzięki niej możliwe jest odprowadzenie ciepła na zewnątrz. Jednostkę wewnętrzną natomiast umieszcza się w środku na ścianie, np. w salonie, sypialni lub biurze. To ona wydmuchuje zimne powietrze podczas upalnych dni i to właśnie nią się dzisiaj zajmiemy.

Klimatyzacja Warszawa – najlepsze miejsce na jednostkę wewnętrzną

Niestety ten tytuł jest delikatnym clickbaitem, ponieważ uniwersalne najlepsze miejsce na jednostkę wewnętrzną nie istnieje. To jednak nie oznacza, że nie uda się takiego znaleźć w Twoim mieszkaniu. Wszystko zależy od tego, jak wygląda jego rozkład oraz czego potrzebujesz.

Najlepszym rozwiązaniem jest instalacja jednostki wewnętrznej w każdym pomieszczeniu. Oczywiście nie wszyscy mogą sobie na to pozwolić ze względu na koszty. Należysz do tego grona? Wówczas wybierz taką przestrzeń, w której spędzasz najwięcej czasu, np. salon lub sypialnię. Ponadto:

  • umieść jednostkę wewnętrzną na ścianie, która znajduje się w zacienionym miejscu – dzięki temu urządzenie będzie działać bardziej efektywnie;
  • zamontuj urządzenie pod sufitem – ciepłe powietrze znajduje się na górze pomieszczenia, więc dzięki takiej instalacji klimatyzacja będzie miała do niego łatwiejszy dostęp;
  • zadbaj o odpowiednią przestrzeń – jednostka wewnętrzna nie może być niczym zasłonięta, np. meblem czy firanką;
  • pamiętaj, że klimatyzacja wydaje dźwięki – postaraj się więc umieścić urządzenie jak najdalej miejsca, w którym przesiadujesz.

Wiesz już, gdzie zamontować klimatyzację? A może nadal nie jesteś pewny/a? Służymy swoim doświadczeniem. Zadzwoń do nas, a rozwiejemy Twoje wątpliwości!