Klimatyzacja biurowa wydaje się prawdziwym wybawieniem w trakcie upałów. Rzeczywiście tak jest, jednak należy pamiętać o tym, że to rozwiązanie, jak każde inne, ma swoje zalety i wady. Dlaczego o tym piszemy? Ponieważ zdając sobie sprawę z ewentualnych mankamentów, możesz łatwo je wyeliminować.

Zalety klimatyzacji biurowej

Efektywność pracowników ma kluczowe znaczenie dla wyników finansowych firmy. Upał w biurze może jednak skutecznie ją zniszczyć. Na szczęście instalacja dobrze dobranej klimatyzacji jest w stanie utrzymać odpowiednią temperaturę nawet wtedy, kiedy na zewnątrz żar lej się z nieba. Ponadto niektóre modele mają także funkcję ogrzewania powietrza, co może być świetną alternatywą, np. dla grzejników w zimie.

Klimatyzacja biurowa jest także w stanie zredukować liczbę zwolnień pracowników. Jak to możliwe? Uruchomiony sprzęt nie tylko chłodzi lub grzeje powietrze, ale pełni także rolę oczyszczacza powietrza. Dzięki filtrowi jest w stanie wyłapać kurz i pył, które mają fatalny wpływ na zdrowie człowieka. Instalacja klimatyzacji biurowej, szczególnie w miastach, gdzie poziom zanieczyszczeń jest bardzo wysoki, może przyczynić się do zmniejszenia częstotliwości chorób pracowników.

Wady klimatyzacji biurowej

Właśnie dowiedziałeś/aś się, że klimatyzacja może zmniejszyć liczbę chorób wśród pracowników. Czas poznać drugą stronę medalu. Niestety niska temperatura powietrza w biurze w połączeniu z upałami na zewnątrz może ją zwiększyć. Na szczęście ten problem da się wyeliminować. Jak? Wystarczy zadbać o to, aby różnica temperatur nie była zbyt duża. Kilka stopni wystarczy, aby odczuć ulgę i jednocześnie zachować zdrowie.

Poza tym, że klimatyzacja biurowa oczyszcza powietrze z pyłu i kurzu, to może być także doskonałym siedliskiem dla bakterii i wirusów. Jak się domyślasz, nie wpływa to dobrze na wydajność pracowników. Na szczęście i ten problem da się wyeliminować. Wystarczy regularnie serwisować sprzęt. Podczas takiej usługi specjalista dokładnie czyści urządzenie i dba o to, aby wewnątrz nie pozostało nic, co mogłoby zagrażać zdrowiu osób znajdujących się w biurze.

Chcesz porozmawiać o klimatyzacji w swoim biurze? Skontaktuj się z nami!