Montaż klimatyzacji w Warszawie może być szybki, prosty i przyjemny. Wbrew pozorom masz ogromny wpływ na to, jak będzie wyglądał cały proces. Nie wierzysz? Sprawdź, jak się do niego przygotować i co możesz wziąć we własne ręce.

Wybór odpowiedniego instalatora i klimatyzatora

Nikogo nie trzeba przekonywać, że dobór instalatora ma kluczowe znaczenie dla przebiegu montażu klimatyzacji. Wiedza specjalisty, dokładność oraz jego doświadczenie sprawią, że nie tylko wszystko odbędzie się w wyznaczonym terminie, ale także zapomnisz o awariach w przyszłości. Zanim więc zdecydujesz się na konkretnego usługodawcę, dokładnie sprawdź jego referencje i opinie poprzednich klientów. Zapytaj także o posiadane uprawnienia, m.in.:

  • uprawnienia F-GAZ,
  • certyfikat przedsiębiorcy Urzędu Dozoru Technicznego,
  • uprawnienia SEP do 1kV.

Zastanów się także, czego oczekujesz od klimatyzacji. Tego typu urządzenie może nie tylko chłodzić, ale również ogrzewać. Ponadto zwróć uwagę m.in. na jego moc, energooszczędność, sterowanie mobilne, funkcję poprawiania jakości powietrza oraz design. O szczegóły warto dopytać instalatora, jednak warto, abyś miał(a) na ten temat podstawową wiedzę, ponieważ to ułatwi Ci słuszny wybór.

Ile trwa montaż klimatyzacji w Warszawie?

Montaż klimatyzacji może trwać od kilku do nawet kilkunastu godzin. Wszystko zależy od stopnia skomplikowania instalacji, odległości pomiędzy jednostkami urządzenia, a także liczby klimatyzatorów. Jeśli tylko masz taką możliwość, lepiej założyć gorszy scenariusz i zarezerwować sobie cały dzień. Warto wiedzieć, że procesowi montażu będzie towarzyszyć hałas i pył, a w Twoim domu pojawi się obca osoba. Choć wybór dobrego instalatora znacznie ograniczy te niedogodności, to nie jest on jednak cudotwórcą. Jeśli jesteś bardziej wrażliwy(a) na bodźce zewnętrzne, mogą one utrudnić Ci pracę lub odpoczynek. Zastanów się więc, jak zorganizować sobie dzień. Być może tymczasowe wyjście na spacer lub zakupy będzie dla Ciebie dobrym rozwiązaniem?

Szukasz instalatora, który przeprowadzi montaż klimatyzacji w Warszawie bez zbędnych komplikacji? Porozmawiajmy! To nic nie kosztuje.