Teoretycznie chciałbyś(abyś) mieć klimatyzację w swoim warszawskim mieszkaniu, ale w praktyce wciąż coś Cię powstrzymuje? Słyszałeś już tyle na jej temat, że sam(a) nie wiesz, w co wierzyć? Dzisiaj podpowiemy Ci, w co zdecydowanie nie warto!

Klimatyzacja jest droga

Nie da się przeskoczyć kosztów zakupu klimatyzatora, a później jego montażu. Na ten cel warto odłożyć sobie nieco gotówki. Jednak samo korzystanie ze sprzętu wcale nie musi kosztować Cię majątku. Obecnie wiele urządzeń ma parametry A++, a nawet A+++. Są energooszczędne, dlatego nie musisz się martwić o rachunki za prąd.

Klimatyzacja jest głośna

Każdy klimatyzator wydaje jakiś dźwięk. Jeśli jednak mieszkasz w Warszawie, a tym bardziej w jej centrum, z dużym prawdopodobieństwem w ogóle nie zwrócisz na niego uwagi. Natężenie dźwięku w nowoczesnych urządzeniach wynosi ok. 20-25 dB, co można porównać do szeptu.

Od klimatyzacji będę chory(a)

Jeśli temperatura w Twoim mieszkaniu nie będzie niższa niż ok. 5-7 stopni Celsjusza niż na zewnątrz, nie musisz obawiać się choroby. Dla pewności umieść klimatyzator tak, aby nie dmuchał na Ciebie. Co więcej, taki sprzęt oczyszcza powietrze z bakterii, wirusów i pleśni, dzięki czemu może wręcz pozytywnie wpływać na zdrowie.

Klimatyzacja przyda mi się tylko dwa miesiące w roku

Uważasz, że szkoda Twojego czasu i pieniędzy na montaż urządzenia, którego użyjesz tylko w lipcu i sierpniu? Klimatyzator może nie tylko chłodzić, ale także ogrzewać! Świetnie sprawdza się przede wszystkim w okresach przejściowych, a w niektórych sytuacjach jest nawet tańszy niż inne źródła ciepła.

Klimatyzator zepsuje aranżację mojego salonu

Czasy, kiedy klimatyzatory były nieestetycznymi bryłami, na szczęście już dawno minęły. Teraz produkuje się urządzenia o minimalistycznym designie, które nie rzucają się w oczy. Niektórzy chętnie wykorzystują je także jako element dekoracji.

A może słyszałeś(aś) jeszcze coś o klimatyzacji i nie masz pewności, czy to prawda? Podpowiemy – wystarczy, że do nas zadzwonisz!