Zastanawiasz się nad zakupem klimatyzacji do swojego domu lub mieszkania w Warszawie? A może już podjąłeś/aś decyzję i teraz tylko czekasz na montaż sprzętu? Sprawdź, co powinieneś/aś wiedzieć jako przyszły właściciel urządzenia chłodzącego, aby czerpać z niego maksymalne korzyści.

Klimatyzacja nie tylko chłodzi

Choć kupujesz klimatyzator po to, aby obniżał temperaturę powietrza w Twoim domu lub mieszkaniu, to ten sprzęt potrafi coś jeszcze. Usuwa wilgotność z powietrza, dzięki czemu ma pozytywny wpływ na zdrowie, ułatwia oddychanie oraz spowalnia rozwój pleśni i grzybów. Oczywiście zbyt suche powietrze również nie jest pożądane, jednak klimatyzacja pozwala zachować równowagę.

Warto także wiedzieć, że część nowoczesnych klimatyzatorów ma funkcję ogrzewania. Choć to rozwiązanie nie należy do najtańszych, to zdecydowanie jest znacznie bardziej opłacalne niż grzejnik elektryczny czy akumulacyjny. I przede wszystkim jest wygodne!

Klimatyzacja Warszawa – serwis to konieczność

Klimatyzacja w Warszawie powinna być serwisowana co najmniej dwa razy do roku. Oczywiście jeśli tego nie zrobisz, nie grozi Ci żadna kara administracyjna. Jednak gromadzące się w sprzęcie bakterie i grzyby mogą sprawić, że urządzenie ulegnie awarii, a domownicy zaczną chorować.

Serwis klimatyzacji jest także niezbędny, jeśli chcesz utrzymać gwarancję. Tylko systematyczne przeglądy sprawią, że producent poniesie odpowiedzialność za awarię lub nieprawidłowo działające urządzenie.

Miejsce montażu klimatyzacji ma znaczenie

Klimatyzator powinien być zlokalizowany tak, aby nie dmuchał zimnym powietrzem na ludzi. Niestety niektórzy o tym zapominają, co wiąże się z koniecznością reorganizacji pomieszczenia. Ważne jest także umiejscowienie jednostki zewnętrznej, która odprowadza ciepło poza budynek. Niestety generuje ona hałas, dlatego powinna znajdować się z dala od miejsca, w którym przebywają ludzie.

Jeśli masz pytanie lub szukasz rzetelnej firmy, która zajmie się montażem klimatyzacji w Warszawie, skontaktuj się z nami!