SERWIS KLIMATYZACJI

Serwis urządzeń klimatyzacyjnych wraz z przeglądem ich należy wykonywać z kliku powodów, jednak najważniejszym z nich jest zdrowie osób przebywających w pomieszczeniach klimatyzowanych.

Klimatyzatory, podobnie jak wiele innych urządzeń czy instalacji, w razie awarii mogą stwarzać zagrożenie dla zdrowia, a także być mocno obciążające finansowo przez naprawę.
Z tego względu większość urządzeń technicznych podlegać powinna okresowym przeglądom serwisowym, mającym na celu zapewnienie możliwie najlepszego ich działania oraz wydłużenia żywotności urządzeń.

Poprzez wykonywanie regularnych serwisów oraz przeglądów urządzeń zapobiega się wdychaniu różnego rodzaju bakterii (gronkowca złocistego, pałeczki okrężnicy, paciorkowców) a także powstawaniu pleśni i grzybów.

Oznaką natychmiastowej konieczności dokonania przeglądu klimatyzatora jest wydobywająca się z niego nieprzyjemna woń. W takim przypadku mamy do czynienia z pleśnią, grzybem lub wirusem.

 

Podczas wykonywania serwisu urządzenia wykonuje się wiele czynności mających na celu utrzymanie zdrowego powietrza. Używa się do tego środków o działaniu grzybobójczym, pleśniobójczym, bakteriobójczym, dezynfekującym, odtłuszczającym i ogólnie czyszczącym.

W jednostce wewnętrznej klimatyzacji czyszczone są;

– filtr elektrostatyczny (miejsce powstawania bakterii i wirusów);

– filtr plazmowy (miejsce powstawania bakterii i wirusów);;

– taca skroplin (miejsce powstawania grzybów i pleśni);

– rurka skroplin (miejsce powstawania grzybów i pleśni);

– lamele;

– wentylator;

– obudowa;

W jednostce zewnętrznej klimatyzacji czyszczone są;

– wentylator;

– chłodnica;

– wymiennik.

 

Podczas przeglądu jednostek klimatyzacji uwagę zwraca się na prawidłową pracę urządzenia, podłączenia elektryczne, podłączenia rur instalacji chłodniczej, temperaturę nawiewu klimatyzatora oraz w przypadku podejrzenia ubytku gazu, sprawdzenie ciśnienia w klimatyzacji.

W związku z powyższym regularne przeglądy i serwis urządzeń klimatyzacyjnych jest tak ważny dla zdrowia i prawidłowej pracy urządzenia. 

Producenci klimatyzacji zazwyczaj zalecają wykonywanie przeglądów co najmniej dwa razy w roku – na wiosnę oraz jesień. Można jednak spotkać użytkowników klimatyzacji, którzy swoje urządzenia serwisują znacznie częściej lub wcale, co może negatywnie wpływać na stan zdrowia użytkowników.

Dlatego zachęcamy do korzystania z naszych usług w zakresie serwisu i przeglądów klimatyzacji.

Koszt wykonania serwisu wraz z przeglądem klimatyzacji uzależniony jest od ilości urządzeń w jednym miejscu.

Serwis klimatyzatora (1 kpl.): 150,00 zł netto

Serwis klimatyzacji (2-3 kpl.): 125,00 zł netto/za kpl.

Serwis klimatyzacji (4-6 kpl.): 110,00 zł netto/za kpl.

Serwis klimatyzacji (7 i więcej): koszt ustalany indywidualnie